Naplánujme stretko

Vyplňte prosím nezáväzne požadované informácie.

Edit Template

Prečo by každý majiteľ webu mal využívať Google Search Console

Máte web a nepoužívate GSC?

Ak ste majiteľom webovej stránky a ešte ste nezačali používať Google Search Console (GSC), prichádzate o nesmierne cenný nástroj, ktorý by mohol transformovať váš online biznis. Google Search Console nie je len ďalším analytickým nástrojom – je to váš najlepší sprievodca po svete SEO a online viditeľnosti. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste mali začať GSC využívať už dnes.

Zrozumiteľný prehľad o vašom webe

GSC poskytuje podrobné informácie o tom, ako Google vidí vašu stránku. Zistíte, ako sú vaše stránky indexované, či existujú nejaké problémy s prístupnosťou, alebo ako sú stránky vnímané z pohľadu vyhľadávacieho robota. Tieto informácie sú kľúčové pre zabezpečenie, že vaša stránka je optimálne nastavená pre vyhľadávače a používateľov.

Analýza kľúčových slov a pozícií

Google Search Console vám umožní presne vidieť, na aké kľúčové slová sa vaša stránka zobrazuje vo výsledkoch vyhľadávania, na akých pozíciách a s akou frekvenciou. Tieto údaje sú nepostrádateľné pre akúkoľvek SEO stratégiu, pretože ukazujú, ktoré aspekty vašej stránky fungujú dobre a ktoré by ste mali vylepšiť.

Zistite, ako používatelia nájdu vašu stránku

Google Search Console poskytuje podrobné štatistiky o tom, kto navštívil vašu stránku, vrátane geografickej polohy návštevníkov, zariadení, ktoré používajú, a odkiaľ prichádzajú. Tieto údaje vám môžu pomôcť lepšie pochopiť vaše cieľové publikum a prispôsobiť vašu stránku tak, aby lepšie vyhovovala ich potrebám.

Optimalizácia mobilnej verzie stránky

V dnešnej dobe je optimalizácia pre mobilné zariadenia nevyhnutná. GSC poskytuje nástroje na testovanie, pre technický audit webu a tiež ako vaša stránka vyzerá a funguje na mobilných zariadeniach, a upozorňuje na možné problémy s použiteľnosťou, ktoré by mohli návštevníkov odradiť. 

Upozornenia na problémy a bezpečnostné riziká

Google Search Console monitoruje vašu stránku a automaticky vás informuje o možných problémoch, ako sú chyby pri načítavaní stránky, bezpečnostné hrozby alebo pokusy o hacknutie. Včasné varovanie pred takýmito problémami vám môže ušetriť veľa času a peniaze.

Odkazy a externé stránky

GSC vám tiež poskytuje informácie o tom, kto na vašu stránku odkazuje. Môžete vidieť, ktoré stránky sa odkazujú na vašu stránku a aký vplyv to má na vašu SEO. Toto je neoceniteľné pre budovanie strategických partnerstiev a zlepšenie vašej online prítomnosti.

Nerozumiete tomu? Naučíme Vás to

Nastavenie Google Search Console

Registrácia a verifikácia:

  • Ak chcete začať, musíte sa prihlásiť do Google Search Console pomocou vášho Google účtu na adrese https://search.google.com/search-console/about.
  • Pridajte vlastníctvo vašej domény alebo konkrétnej prefixovej URL. Google ponúka viacero metód na overenie vlastníctva, vrátane HTML súboru, DNS záznamu, HTML tagu, prostredníctvom poskytovateľa domén alebo cez Google Analytics.
  • Po úspešnom overení budete mať prístup k dátam a nástrojom pre túto doménu alebo URL prefix.

 

Pridanie a overenie všetkých verzií stránky:

  • Je dôležité pridať a overiť všetky verzie vašej stránky (napr. http://, https://, www., a ne-www verzie), aby ste mali kompletný prehľad o tom, ako sú rôzne verzie vašej stránky indexované.
Využitie Google Search Console pre analytiku

Google Search Console ponúka širokú škálu nástrojov a reportov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť SEO a analyzovať výkon vašej stránky.

Výkonnosť

Report Výkonnosti zobrazuje, ktoré kľúčové slová privádzajú na vašu stránku najviac návštev, ako sú vaše stránky rankované pre tieto kľúčové slová, a akú majú CTR (Click-Through Rate). Umožňuje tiež vidieť trend výkonu počas času. Môžete filtrovať dáta podľa dátumu, krajiny, zariadenia (desktop, mobil, tablet) a typu vyhľadávania (obrázky, video, web).

Problémy s indexáciou

Sekcia Strany informuje o problémoch, ktoré Google našiel pri indexovaní vašej stránky, vrátane chýb, upozornení a vylúčených stránok. Detaily týchto problémov môžete analyzovať a následne vyriešiť, aby ste zabezpečili, že Google môže indexovať všetky relevantné stránky

Odkazy

Report Externé odkazy a Interné odkazy poskytujú prehľad o tom, ako sú stránky prepojené vnútorne a ako sú linkované z iných webov. Tieto dáta môžu pomôcť pochopiť, akú autoritu má vaša stránka v očiach Google

Manuálne akcie a bezpečnostné problémy

Ak Google identifikuje, že vaša stránka porušuje ich usmernenia pre webmasterov, môžete tu nájsť upozornenia na manuálne akcie. Bezpečnostné problémy sú tiež zobrazované tu, ak sú zistené nejaké problémy, ako je malwar

Mobilná použiteľnosť

Táto sekcia poskytuje informácie o tom, či sú stránky optimalizované pre mobilné zariadenia, čo je dôležité pre ranking vo vyhľadávaní, najmä po aktualizácii Google na mobil-first indexovanie.

Google Search Console je neoceniteľný nástroj pre každého, kto chce zlepšiť výkon svojej webovej stránky vo vyhľadávaniach. Pravidelným monitorovaním a analyzovaním dát z tejto konzoly môžete efektívne optimalizovať svoju stránku pre lepšiu viditeľnosť a návštevnosť.

Pavol Štipka

SEO Specialista

Nechaj odkaz

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ako ten Google funguje?

Samotný Google vyhľadáva stránky na základe algoritmu, čiže nejakých pravidiel, ktoré si určil. A ak chceme byť v Google úspešný a zaujať prvé pozície a tým získať veľkú návštevnosť, potrebujeme mu dať dáta, ktoré “zapadnú” do jeho algoritmu.

Poznáme riešenie

Najčítanejšie články

Zavolajte nám

+421 907 042925
E.I.G. Divine, s.r.o.

Web a Seo stratégia - kontakt

Máte web a nemáte návštevnosť?
Obráťte sa na nás

© 2024 Vytvoril Pavol Štipka Tvorba webu a SEO stratégia